Integrated Marine Informations System - IMIS

Personen | Instituten | Publicaties | Projecten | Datasets | Kaarten
[ meld een fout in dit record ] Print deze pagina

Vis Informatie Systeem (V.I.S.) [Fish Information System (V.I.S.)]
Citatie
Research Group Monitoring and Restoration of Aquatic Fauna. Research Institute Nature and Forest (INBO): Belgium; (2020): Fish Information System (V.I.S.). Accessed at http://vis.inbo.be on yyyy-mm-dd.


Ook beschikbaar via:

Nota: When using standard reports: please use citation as described above. When using data that cannot be downloaded as standard reports: contact scientist.

Beschrijving
Het Vis Informatie Systeem of kortweg V.I.S. is een interactieve databank waarin zo veel mogelijk gegevens over vissen, visbestanden, vispolluenten, visindexen in Vlaanderen verzameld zijn en ter beschikking gesteld zijn. meer

Het stelt gegevens ter beschikking over welke vissoorten in een bepaalde waterloop aanwezig zijn, of de palingen in een buurt verontreinigd zijn met zware metalen.

Scope
Thema's:
Biologie > Vis, Milieu-kwaliteit / vervuiling > Vervuilingsniveau's & monitoring
Kernwoorden:
Zoet water, Brak water, België, Bekken Brugse Polders, België, Bekken Gentse Kanalen, België, Benedenscheldebekken, België, Bovenscheldebekken, België, Denderbekken, België, Ijzerbekken, België, Leiebekken, België, Maasbekken, België, Netebekken, België, Vlaanderen, Belgium, Demerbekken, Belgium, Dijlebekken, Abramis brama (Linnaeus, 1758), Acipenser baerii Brandt, 1869, Acipenser gueldenstaedtii Brandt & Ratzeburg, 1833, Acipenser oxyrhynchus Mitchill, 1814, Acipenser ruthenus Linnaeus, 1758, Agonus cataphractus (Linnaeus, 1758), Alburnoides bipunctatus (Bloch, 1782), Alburnus alburnus (Linnaeus, 1758), Alburnus alburnus (Linnaeus, 1758), Alburnus chalcoides (Güldenstädt, 1772), Alosa alosa (Linnaeus, 1758), Alosa fallax (Lacepède, 1803), Ameiurus melas (Rafinesque, 1820), Ameiurus nebulosus (Lesueur, 1819), Ammodytes lanceolatus Le Sauvage, 1824, Ammodytes tobianus Linnaeus, 1758, Anguilla anguilla (Linnaeus, 1758), Aphia minuta (Risso, 1810), Arnoglossus laterna (Walbaum, 1792), Aspius aspius (Linnaeus, 1758), Astacus astacus (Linnaeus, 1758), Atherina (Hepsetia) presbyter Cuvier, 1829, Atyaephyra desmarestii (Millet, 1831), Austropotamobius pallipes (Lereboullet, 1858), Austropotamobius torrentium (von Paula Schrank, 1803), Ballerus sapa (Pallas, 1814), Barbatula barbatulus (Linnaeus, 1758), Barbus barbus (Linnaeus, 1758), Barbus meridionalis Risso, 1827, Belone belone (Linnaeus, 1760), Blicca bjoerkna (Linnaeus, 1758), Buglossidium luteum (Risso, 1810), Callionymus lyra Linnaeus, 1758, Cancer pagurus Linnaeus, 1758, Carassius auratus (Linnaeus, 1758), Carassius auratus auratus (Linnaeus, 1758), Carassius carassius (Linnaeus, 1758), Carcinus maenas (Linnaeus, 1758), Chelidonichthys lucernus (Linnaeus, 1758), Chelon labrosus (Risso, 1827), Chondrostoma nasus (Linnaeus, 1758), Chondrostoma nasus (Linnaeus, 1758), Ciliata mustela (Linnaeus, 1758), Ciliata septentrionalis (Collett, 1875), Clarias gariepinus (Burchell, 1822), Clupea harengus Linnaeus, 1758, Cobitis taenia Linnaeus, 1758, Conger conger (Linnaeus, 1758), Coregonus lavaretus (Linnaeus, 1758), Coregonus Linnaeus, 1758, Coregonus oxyrinchus (Linnaeus, 1758), Cottus gobio Linnaeus, 1758, Cottus poecilopus Heckel, 1837, Crangon crangon (Linnaeus, 1758), Ctenopharyngodon idella (Valenciennes, 1844), Cyclopterus lumpus Linnaeus, 1758, Cyprinus carpio Linnaeus, 1758, Dicentrarchus labrax (Linnaeus, 1758), Echiichthys vipera (Cuvier, 1829), Engraulis encrasicolus (Linnaeus, 1758), Enophrys bubalis (Euphrasen, 1786), Entelurus aequoreus (Linnaeus, 1758), Eriocheir sinensis H. Milne Edwards, 1853, Esox lucius Linnaeus, 1758, Eutrigla gurnardus (Linnaeus, 1758), Faxonius immunis (Hagen, 1870), Faxonius kentuckiensis (Rhoades, 1944), Faxonius limosus (Rafinesque, 1817), Faxonius rusticus (Girard, 1852), Faxonius virilis (Hagen, 1870), Gadus morhua Linnaeus, 1758, Gasterosteus aculeatus Linnaeus, 1758, Gobio gobio (Linnaeus, 1758), Gobiosoma bosc (Lacepède, 1800), Gobius niger Linnaeus, 1758, Gobius paganellus Linnaeus, 1758, Gymnocephalus cernuus (Linnaeus, 1758), Hemigrapsus penicillatus (De Haan, 1835), Hemigrapsus sanguineus (De Haan, 1835), Hippocampus hippocampus (Linnaeus, 1758), Hippocampus ramulosus Leach, 1814, Hyas araneus (Linnaeus, 1758), Hypophthalmichthys molitrix (Valenciennes, 1844), Hypophthalmichthys nobilis (Richardson, 1845), Lampetra fluviatilis (Linnaeus, 1758), Lampetra planeri (Bloch, 1784), Lepomis gibbosus (Linnaeus, 1758), Leucaspius delineatus (Heckel, 1843), Leuciscus cephalus (Linnaeus, 1758), Leuciscus idus (Linnaeus, 1758), Leuciscus leuciscus (Linnaeus, 1758), Limanda limanda (Linnaeus, 1758), Liocarcinus holsatus (Fabricius, 1798), Liparis liparis (Linnaeus, 1766), Lipophrys pholis (Linnaeus, 1758), Liza aurata (Risso, 1810), Liza ramada (Risso, 1827), Lota lota (Linnaeus, 1758), Merlangius merlangus (Linnaeus, 1758), Micropogonias undulatus (Linnaeus, 1766), Micropterus salmoides (Lacepède, 1802), Misgurnus anguillicaudatus (Cantor, 1842), Misgurnus fossilis (Linnaeus, 1758), Mullus surmuletus Linnaeus, 1758, Myoxocephalus scorpius (Linnaeus, 1758), Necora puber (Linnaeus, 1767), Neogobius fluviatilis (Pallas, 1814), Neogobius melanostomus (Pallas, 1814), Oncorhynchus mykiss (Walbaum, 1792), Osmerus eperlanus (Linnaeus, 1758), Pacifastacus leniusculus (Dana, 1852), Pagurus bernhardus (Linnaeus, 1758), Palaemon elegans Rathke, 1836, Palaemon serratus (Pennant, 1777), Palaemon serratus (Pennant, 1777), Parablennius gattorugine (Linnaeus, 1758), Perca fluviatilis Linnaeus, 1758, Petromyzon marinus Linnaeus, 1758, Pholis gunnellus (Linnaeus, 1758), Phoxinus phoxinus (Linnaeus, 1758), Pimephales promelas Rafinesque, 1820, Platichthys flesus (Linnaeus, 1758), Pleuronectes platessa Linnaeus, 1758, Pollachius pollachius (Linnaeus, 1758), Pollachius virens (Linnaeus, 1758), Pomatoschistus lozanoi (de Buen, 1923), Pomatoschistus microps (Krøyer, 1838), Pomatoschistus minutus (Pallas, 1770), Pomatoschistus pictus (Malm, 1865), Pontastacus leptodactylus (Eschscholtz, 1823), Ponticola kessleri (Günther, 1861), Procambarus acutus (Girard, 1852), Procambarus alleni (Faxon, 1884), Procambarus clarkii (Girard, 1852), Procambarus fallax (Hagen, 1870), Procambarus virginalis Lyko, 2017, Proterorhinus semilunaris (Heckel, 1837), Pseudorasbora parva (Temminck & Schlegel, 1846), Pungitius pungitius (Linnaeus, 1758), Raja clavata Linnaeus, 1758, Raniceps raninus (Linnaeus, 1758), Rhithropanopeus harrisii (Gould, 1841), Rhodeus amarus (Bloch, 1782), Rutilus aula (Bonaparte, 1841), Rutilus rutilus (Linnaeus, 1758), Salmo salar Linnaeus, 1758, Salmo trutta fario Linnaeus, 1758, Salmo trutta Linnaeus, 1758, Salvelinus fontinalis (Mitchill, 1814), Scomber scombrus Linnaeus, 1758, Scomberesox saurus (Walbaum, 1792), Scophthalmus maximus (Linnaeus, 1758), Scophthalmus rhombus (Linnaeus, 1758), Sepia officinalis Linnaeus, 1758, Silurus glanis Linnaeus, 1758, Solea solea (Linnaeus, 1758), Spinachia spinachia (Linnaeus, 1758), Sprattus sprattus (Linnaeus, 1758), Squalus acanthias Linnaeus, 1758, Stizostedion lucioperca (Linnaeus, 1758), Syngnathus acus Linnaeus, 1758, Syngnathus rostellatus Nilsson, 1855, Thymallus thymallus (Linnaeus, 1758), Tinca tinca (Linnaeus, 1758), Trachurus trachurus (Linnaeus, 1758), Trisopterus luscus (Linnaeus, 1758), Umbra pygmaea (DeKay, 1842), Vimba vimba (Linnaeus, 1758), Zoarces viviparus (Linnaeus, 1758)

Geografische spreiding
België, Bekken Brugse Polders
België, Bekken Gentse Kanalen
België, Benedenscheldebekken [Marine Regions]
België, Bovenscheldebekken [Marine Regions]
België, Denderbekken [Marine Regions]
België, Ijzerbekken [Marine Regions]
België, Leiebekken [Marine Regions]
België, Maasbekken [Marine Regions]
België, Netebekken
België, Vlaanderen [Marine Regions]
Belgium, Demerbekken [Marine Regions]
Belgium, Dijlebekken

Spreiding in de tijd
Vanaf 1983 [Gestart]

Taxonomic coverage
Abramis brama (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Acipenser baerii Brandt, 1869 [WoRMS]
Acipenser gueldenstaedtii Brandt & Ratzeburg, 1833 [WoRMS]
Acipenser oxyrhynchus Mitchill, 1814 [WoRMS]
Acipenser ruthenus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Agonus cataphractus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Alburnoides bipunctatus (Bloch, 1782) [WoRMS]
Alburnus alburnus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Alburnus alburnus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Alburnus chalcoides (Güldenstädt, 1772) [WoRMS]
Alosa alosa (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Alosa fallax (Lacepède, 1803) [WoRMS]
Ameiurus melas (Rafinesque, 1820) [WoRMS]
Ameiurus nebulosus (Lesueur, 1819) [WoRMS]
Ammodytes lanceolatus Le Sauvage, 1824 [WoRMS]
Ammodytes tobianus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Anguilla anguilla (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Aphia minuta (Risso, 1810) [WoRMS]
Arnoglossus laterna (Walbaum, 1792) [WoRMS]
Aspius aspius (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Astacus astacus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Atherina (Hepsetia) presbyter Cuvier, 1829 [WoRMS]
Atyaephyra desmarestii (Millet, 1831) [WoRMS]
Austropotamobius pallipes (Lereboullet, 1858) [WoRMS]
Austropotamobius torrentium (von Paula Schrank, 1803) [WoRMS]
Ballerus sapa (Pallas, 1814) [WoRMS]
Barbatula barbatulus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Barbus barbus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Barbus meridionalis Risso, 1827 [WoRMS]
Belone belone (Linnaeus, 1760) [WoRMS]
Blicca bjoerkna (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Buglossidium luteum (Risso, 1810) [WoRMS]
Callionymus lyra Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Cancer pagurus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Carassius auratus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Carassius auratus auratus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Carassius carassius (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Carcinus maenas (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Chelidonichthys lucernus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Chelon labrosus (Risso, 1827) [WoRMS]
Chondrostoma nasus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Chondrostoma nasus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Ciliata mustela (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Ciliata septentrionalis (Collett, 1875) [WoRMS]
Clarias gariepinus (Burchell, 1822) [WoRMS]
Clupea harengus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Cobitis taenia Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Conger conger (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Coregonus lavaretus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Coregonus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Coregonus oxyrinchus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Cottus gobio Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Cottus poecilopus Heckel, 1837 [WoRMS]
Crangon crangon (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Ctenopharyngodon idella (Valenciennes, 1844) [WoRMS]
Cyclopterus lumpus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Cyprinus carpio Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Dicentrarchus labrax (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Echiichthys vipera (Cuvier, 1829) [WoRMS]
Engraulis encrasicolus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Enophrys bubalis (Euphrasen, 1786) [WoRMS]
Entelurus aequoreus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Eriocheir sinensis H. Milne Edwards, 1853 [WoRMS]
Esox lucius Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Eutrigla gurnardus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Faxonius immunis (Hagen, 1870) [WoRMS]
Faxonius kentuckiensis (Rhoades, 1944) [WoRMS]
Faxonius limosus (Rafinesque, 1817) [WoRMS]
Faxonius rusticus (Girard, 1852) [WoRMS]
Faxonius virilis (Hagen, 1870) [WoRMS]
Gadus morhua Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Gasterosteus aculeatus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Gobio gobio (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Gobiosoma bosc (Lacepède, 1800) [WoRMS]
Gobius niger Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Gobius paganellus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Gymnocephalus cernuus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Hemigrapsus penicillatus (De Haan, 1835) [WoRMS]
Hemigrapsus sanguineus (De Haan, 1835) [WoRMS]
Hippocampus hippocampus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Hippocampus ramulosus Leach, 1814 [WoRMS]
Hyas araneus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Hypophthalmichthys molitrix (Valenciennes, 1844) [WoRMS]
Hypophthalmichthys nobilis (Richardson, 1845) [WoRMS]
Lampetra fluviatilis (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Lampetra planeri (Bloch, 1784) [WoRMS]
Lepomis gibbosus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Leucaspius delineatus (Heckel, 1843) [WoRMS]
Leuciscus cephalus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Leuciscus idus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Leuciscus leuciscus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Limanda limanda (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Liocarcinus holsatus (Fabricius, 1798) [WoRMS]
Liparis liparis (Linnaeus, 1766) [WoRMS]
Lipophrys pholis (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Liza aurata (Risso, 1810) [WoRMS]
Liza ramada (Risso, 1827) [WoRMS]
Lota lota (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Merlangius merlangus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Micropogonias undulatus (Linnaeus, 1766) [WoRMS]
Micropterus salmoides (Lacepède, 1802) [WoRMS]
Misgurnus anguillicaudatus (Cantor, 1842) [WoRMS]
Misgurnus fossilis (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Mullus surmuletus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Myoxocephalus scorpius (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Necora puber (Linnaeus, 1767) [WoRMS]
Neogobius fluviatilis (Pallas, 1814) [WoRMS]
Neogobius melanostomus (Pallas, 1814) [WoRMS]
Oncorhynchus mykiss (Walbaum, 1792) [WoRMS]
Osmerus eperlanus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Pacifastacus leniusculus (Dana, 1852) [WoRMS]
Pagurus bernhardus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Palaemon elegans Rathke, 1836 [WoRMS]
Palaemon serratus (Pennant, 1777) [WoRMS]
Palaemon serratus (Pennant, 1777) [WoRMS]
Parablennius gattorugine (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Perca fluviatilis Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Petromyzon marinus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Pholis gunnellus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Phoxinus phoxinus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Pimephales promelas Rafinesque, 1820 [WoRMS]
Platichthys flesus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Pleuronectes platessa Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Pollachius pollachius (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Pollachius virens (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Pomatoschistus lozanoi (de Buen, 1923) [WoRMS]
Pomatoschistus microps (Krøyer, 1838) [WoRMS]
Pomatoschistus minutus (Pallas, 1770) [WoRMS]
Pomatoschistus pictus (Malm, 1865) [WoRMS]
Pontastacus leptodactylus (Eschscholtz, 1823) [WoRMS]
Ponticola kessleri (Günther, 1861) [WoRMS]
Procambarus acutus (Girard, 1852) [WoRMS]
Procambarus alleni (Faxon, 1884) [WoRMS]
Procambarus clarkii (Girard, 1852) [WoRMS]
Procambarus fallax (Hagen, 1870) [WoRMS]
Procambarus virginalis Lyko, 2017 [WoRMS]
Proterorhinus semilunaris (Heckel, 1837) [WoRMS]
Pseudorasbora parva (Temminck & Schlegel, 1846) [WoRMS]
Pungitius pungitius (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Raja clavata Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Raniceps raninus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Rhithropanopeus harrisii (Gould, 1841) [WoRMS]
Rhodeus amarus (Bloch, 1782) [WoRMS]
Rutilus aula (Bonaparte, 1841) [WoRMS]
Rutilus rutilus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Salmo salar Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Salmo trutta fario Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Salmo trutta Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Salvelinus fontinalis (Mitchill, 1814) [WoRMS]
Scomber scombrus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Scomberesox saurus (Walbaum, 1792) [WoRMS]
Scophthalmus maximus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Scophthalmus rhombus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Sepia officinalis Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Silurus glanis Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Solea solea (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Spinachia spinachia (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Sprattus sprattus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Squalus acanthias Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Stizostedion lucioperca (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Syngnathus acus Linnaeus, 1758 [WoRMS]
Syngnathus rostellatus Nilsson, 1855 [WoRMS]
Thymallus thymallus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Tinca tinca (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Trachurus trachurus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Trisopterus luscus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Umbra pygmaea (DeKay, 1842) [WoRMS]
Vimba vimba (Linnaeus, 1758) [WoRMS]
Zoarces viviparus (Linnaeus, 1758) [WoRMS]

Parameters
Count of fish species, Ecologische kwaliteitsratio, Fish measurements, Gemiddeld aantal vissen/dag

Gerelateerde datasets
Gepubliceerde dataset:
Estuaria VIS-dataset, meer

Dataset status: Gestart
Data type: Data
Data oorsprong: Data collectie
Metadatarecord aangemaakt: 2006-10-02
Informatie laatst gewijzigd: 2020-07-17
Alle informatie in het Integrated Marine Information System (IMIS) valt onder het VLIZ Privacy beleid